BUDŻET OBYWATELSKI I finansowanie sołectw


realizacja budżetu obywatelskiegowielkość budżetu obywatelskiego w 2021 r.:

400 00017

Liczba projektów zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

8

Liczba projektów poddanych pod głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

4

Liczba projektów wybranych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego


7 575

Liczba głosów oddanych w ramach budżetu obywatelskiego

2 525

Liczba osób głosujących w ramach budżetu obywatelskiego

1 910

Liczba osób, które oddały ważny głos w ramach budżetu obywatelskiego


Projekty poddane pod głosowanie w ramach BO


W 2021 mieszkańcy Gminy Czerwonak oddali 7.575 głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu udział wzięło 2.525 osób, spośród których 1.910 osób zagłosowało poprawnie. Na ten wynik złożyło się 1.139 kobiet i 771 mężczyzn. W wyniku głosowania wybrane zostały 4 projekty. Najwięcej, 1.376 głosów zdobył projekt „Poprawa bezpieczeństwa strażaków z OSP Czerwonak".finansowanie SOŁECtwŚrodki przyznane sołectwom w 2021 r.:

328 000Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19, rok 2021 przyniósł bardzo ograniczone możliwości jeżeli chodzi o realizację wydatków przez jednostki pomocnicze Urzędu Gminy. Część zaplanowanych przedsięwzięć nie mogła zostać zrealizowana ze względu na obowiązujące obostrzenia. W 2021 r. do dyspozycji jednostek pomocniczych Gminy Czerwonak przekazano łącznie 328.000 zł. W związku z trwającą pandemią Sołectwa i Osiedla włączyły się w wiele akcji dot. szycia maseczek, przekazywania maseczek mieszkańcom. Ponadto pomagano szpitalom, lokalnym przedsiębiorcom, a przede wszystkim swoim mieszkańcom.Środki przyznane sołectwom w 2021 r.


Sołectwo bolechowo

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, odwołano wszystkie zaplanowane wydarzenia w sołectwie. Niewykorzystane środki w wysokości 20.940,05 zł zostały w budżecie Gminy.


Zdjęcie przedstawia przedstawienie teatralne w plenerze.
Zdjęcie przedstawia Świętego Mikołaj jadącego bryczką.

Sołectwo bolechowo-osiedle

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu dwóch pojemników na nakrętki „SERCE”, słodyczy na spotkanie dzieci z Mikołajem. W okresie wakacyjnym zorganizowano przedstawienia teatralne w plenerze na trawie dla dzieci i dorosłych „Czerwony Kapturek” i „Pinokio”. Zrealizowano umowę na prowadzenie zajęć Callanetics i zdrowy kręgosłup aktywności ruchowej dla mieszkańców Sołectwa. Zorganizowano otwarcie placu zabaw, obsadzenie kwiatami kwietników na terenie Sołectwa, „Sprzątanie Świata”, „Dzień Seniora”, spotkanie dla dzieci ze Św. Mikołajem, w trakcie którego Św. Mikołaj jeżdżąc bryczką rozdawał dzieciom i mieszkańcom słodkie upominki. Ponadto przekazano środki do Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN” na zakup ławek na plac zabaw, oraz do Wydziału Gospodarki Komunalnej na zakup tablicy informacyjnej.


Zdjęcie przedstawia dziewczynę z gitarą siedzącą na trawie.
Zdjęcie przedstawia grupę rowerzystów.

Sołectwo bolechówko

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu: bylin do posadzenia na terenie sołectwa, rac na Święto Niepodległości, słodyczy, art. papierniczych, przemysłowych na paczki na „Dzień Dziecka”, „Dzień Seniora”, „Św. Mikołaja”. Zrealizowano umowę na prowadzenie zajęć „Zumby” aktywności ruchowej dla mieszkańców Sołectwa. Zorganizowano sadzenie drzew i roślin na terenie sołectwa, „Sprzątanie Świata”, „Dzień Dziecka”, spływ kajakowy, rajd rowerowy, „Pożegnanie Lata” dla mieszkańców i spotkanie Św. Mikołaja z dziećmi w takcie, którego Św. Mikołaj jeżdżąc bryczką rozdawał dzieciom paczki. Przekazano dotację dla GOK „SOKÓŁ” na współorganizację imprez. Ponadto dokonano pomalowania ścian i sufitu w lokalu, który znajduje się na terenie Sołectwa, gdzie prowadzony jest „Bezpłatny sołecki punkt wymiany” - zabawek, książek, odzieży, sprzętu AGD itp. Mieszkańcy sołectwa wzięli również udział w zawodach o „Złote Płetwy Wójta”.


Zdjęcie przedstawia występ klauna.
Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na trawie i oglądające występy.

Sołectwo czerwonak i

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: słodyczy jako słodki upominek dla dzieci na Mikołaja. W okresie wakacyjnym zorganizowano przedstawienia teatralne w plenerze na trawie dla dzieci i dorosłych „Elmer - słoń w kratkę”, „Ciocia Jazia”, „Koło fortuny”, „Eliksir mądrości”. Zorganizowano grzybobranie dla mieszkańców Sołectwa, spotkanie dla dzieci ze Św. Mikołajem w trakcie, którego rozdawane były dzieciom słodycze. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Czerwonaku na zakup pomocy dydaktycznych.


Zdjęcie przedstawi dzieci oglądające występy.

Sołectwo czerwonak ii

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu grilla kwasoodpornego, drzewka dla dzieci z okazji Mikołaja. Zrealizowano zajęcia taneczne „Zumby”, częściowo umowy na prowadzenie zajęć „Callanetics i piłki siatkowej aktywności ruchowej, dla mieszkańców Sołectwa. W okresie wakacyjnym zorganizowano przedstawienia teatralne w plenerze na trawie dla dzieci i dorosłych „Smerfy” i „Pinokio”. Zorganizowano grzybobranie dla mieszkańców Sołectwa, spotkanie adwentowe dla aktywnych społecznie mieszkanek, spotkanie dla dzieci ze Św. Mikołajem w trakcie, którego rozdawane były dzieciom słodycze. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Czerwonaku na warsztaty plastyczno-taneczne oraz zakup pomocy dydaktycznych.


Święto Bożego Narodzenia w Kicinie
Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy podczas Święta chleba w Kicinie

Sołectwo Kicin

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: drukarki, termosu transportowego, maszyny do warty cukrowej, upominków dla dzieci na „Dzień Dziecka”, dla osób starszych na Święto Bożego Narodzenia, drzewek do posadzenia w parku, strój Św. Mikołaja, paczek dla dzieci z okazji Mikołajek. Zorganizowano festyn „Święto Chleba”, „Dzień Chorych, Emeryta i Seniora”. Zrealizowano częściowo umowy na prowadzenie zajęć Callanetics i zdrowy kręgosłup aktywności ruchowej, zajęć tanecznych „Fitness Latino Power” dla mieszkańców Sołectwa. Ponadto mieszkańcy sołectwa wzięli udział w „Sprzątaniu Świata”, Mistrzostwach Sołectw i Osiedli Gminy Czerwonak o „Złote Płetwy Wójta”.


Zdjęcie przedstawia dziewczynki wykonujące prace plastyczne.

Sołectwo kliny

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: tonera do drukarki, biletów na pływalnie, siłownie, słodyczy, art. biurowych, sportowych jako upominków dla uczestników gry, słodyczy dla dzieci na „Dzień Dziecka”, oraz przygotowano paczki z okazji Mikołajek. Zorganizowano Rodzinną Grę Terenową „Wesoła Rodzinka”, „Powitanie Jesieni, „Sprzątanie Świata”. Zrealizowano umowę na wynajem sali gimnastycznej dla mieszkańców Sołectwa.


Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki na łyżworolkach.

Sołectwo koziegłowy

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu karnetów na pływalnie oraz tablicy „SOŁECTWO KOZIEGŁOWY” do nowej siedziby. Zorganizowano przy współpracy z Akademią Piłkarską Błękitni Owińska „Dzień Sportu” dla dzieci, przy współpracy Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN”, „Król wrotek Skateparku”, „Sprzątanie Świata”, warsztaty rozwojowe (Pewność siebie każdego dnia, Przekonania, Jak określać cele), zajęcia „Jogi”, „Piernikowe Święta”, Jarmark Świąteczny Akwenowa Magia Świąt z animacjami „Dziadek mróz”, „Szczudlarz i Śnieżynka” dla mieszkańców Sołectwa. Przekazano środki do Wydziału Gospodarki Komunalnej na opłaty za siedzibę Sołectwa Koziegłowy. Ponadto mieszkańcy sołectwa wzięli udział w Mistrzostwach Sołectw i Osiedli Gminy Czerwonak o „Złote Płetwy Wójta”.


Zdjęcie przedstawia ludzi na boisku.

Sołectwo miękowo

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: dysku zewnętrznego na potrzeby działalności Rady Sołeckiej, słodyczy jako słodki upominek dla dzieci biorących udział w sprzątaniu świata. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Czerwonaku i Owińskach na zakup pomocy dydaktycznych. Przekazano środki do Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN” na zakup i montaż siłowni zewnętrznej na placu zabaw, do Wydziału Gospodarki Komunalnej na zakup i montaż ławek oraz koszy na śmieci. Zorganizowano „Sprzątanie Świata”, spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem w trakcie, którego rozdawane były dzieciom słodycze.


Zdjęcie przedstawia namiot z napisem Sołectwo Owińska.
Zdjęcie przedstawia ludzi w maseczkach i worki na śmieci.

Sołectwo owińska

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: szaf, stołu konferencyjnego, krzeseł, urządzenia do popcornu, wózka 2 kołowego taczkowego, banerów Sołectwa, gier planszowych, flag, rac na Święto Niepodległości, słodyczy na Mikołaja. Zrealizowano częściowo umowę na zajęcia Pilates z elementami zajęć zdrowego kręgosłupa dla mieszkańców Sołectwa. Zorganizowano Sprzątanie Świata, „Zagadkowy Dzień Dziecka”, Rajd Rowerowy, przedstawienie teatralne „Takich świąt jeszcze nie było” spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem wraz z animacjami. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Owińskach na zakup pomocy dydaktycznych, do Wydziału Gospodarki Komunalnej na zakup i montaż ławek oraz koszy na śmieci w parku przy Pałacu.


Zdjęcie przedstawia teatrzyk kukiełkowy.
Zdjęcie przedstawia Św.Mikołaj.

Sołectwo promice

Ze względu na trwający stan epidemii, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, część zaplanowanych działań nie odbyła się. Dokonano zakupu: pojemnika na nakrętki „SERCE”, zestawu do malowania twarzy, ciała i tatuaży na potrzeby festynu, słodyczy jako upominków dla Seniorów z okazji Dnia Seniora i dzieci z okazji Mikołajek. W okresie wakacyjnym zorganizowano przedstawienia artystyczne „Smerfy”, festyn „Dzień Rodziny” z atrakcjami dla dzieci i dorosłych z Sołectwa. Zorganizowano „Sprzątanie Świata” połączone ze sprzątaniem brzegów Warty, warsztaty tworzenia świątecznych mydełek, spotkanie Św. Mikołaja z dziećmi, częściowo umowę na prowadzenie zajęć „Nordic Walking” dla mieszkańców Sołectwa. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Bolechowie-Osiedlu na zakup pomocy dydaktycznych, do Wydziału Gospodarki Komunalnej na zakup i montaż koszy na śmieci.


Zdjęcie przedstawia Wójta Czerwonak z Strażą Miejską.
Zdjęcie przedstawia osoby przebrane za Mikołaj z wózkami.

osiedle karolin

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu: maskotki-Koziołka z logo Zarządu Os. Karolin w Koziegłowach, nagłośnienia, projektora, mebli kuchennych, krzeseł do siedziby Zarządu, maszynę do popcornu, maszynę do wytarzania baniek mydlanych, upominki na „Dzień Dziecka”, słodyczy na Mikołaja. Zorganizowano festyn „Pieczona Pyra”, który połączony był z festynem charytatywnym dla mieszkańca osiedla Karolin „Pomoc dla Bartka”, spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem, w trakcie którego rozdawane były dzieciom paczki. Przekazano środki do Wydziału Gospodarki Komunalnej na opłaty za siedzibę Zarządu os. Karolin w Koziegłowach.Zdjęcie przedstawia namiot Zarząd Osiedla Leśnego..
Zdjęcie przedstawia świecące serce.

osiedle leśne

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu: bransoletek i opasek odblaskowych „Bądź widoczny, świeć przykładem”, flag z logo Zarządu os. Leśnego w Koziegłowach. Zrealizowano umowę na prowadzenie zajęć ruchowych „Gimnastyki Zdrowotnej”. Zorganizowano „Sprzątanie Świata”, oraz przez animatorów gry, zabawy i konkursy dla dzieci z Osiedla Leśnego w Koziegłowach z okazji „Dnia Dziecka”, „Ognisko na Leśnym” w trakcie imprezy rozdawane były dzieciom i mieszkańcom bransoletki i opaski odblaskowe. Od czerwca do końca sierpnia odbywały się zajęcia „fitness na boisku” przy współpracy z CRKF AKWEN. Zorganizowano Mikołajki dla dzieci z osiedla Leśnego i ul. Piłsudskiego, każde dziecko otrzymało słodki upominek. Dokonano zakupu usługi dostępu do Internetu do siedziby Zarządu os. Leśnego w Koziegłowach. Przekazano środki dla Szkoły Podstawowej w Koziegłowach na zakupy związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej na opłaty za siedzibę Zarządu os. Leśnego w Koziegłowach.


Zdjęcie przedstawia dzieci obserwujące pracę kowala.

osiedle przylesie

Pomimo trwającego stanu epidemii wiele zaplanowanych działań zostało zrealizowanych. Dokonano zakupu farb do malowania graffiti, słodyczy na „Akcję Choinka”. Zorganizowano „Sprzątanie Świata”, „Zakończenie Wakacji”, „Dzień Seniora”, ognisko dla mieszkańców, akcję świąteczną dla dzieci. Przekazano środki dla GOK „SOKÓŁ” na organizację „Majówki Osiedlowej i innych działań integracyjnych”. W ramach środków dofinansowano letnie akcje na osiedlu, grę terenową „Droga do Tokio”, zajęcia fitness na boisku. Pomalowano ściany i sufit w salce, w której obywają się zajęcia dla mieszkańców osiedla.